16.7 C
vineri, 20 septembrie, 2024

Fara sperante

DWAR Craiova a pierdut intâlnirea cu LPS Slatina, dupa un meci in care oaspetele au condus in permanenta ostilitatile, fara sa permita craiovencelor sa spere prea mult la victorie. La pauza a fost 17-14 pentru slatinence, iar in repriza secunda acestea s-au distantat, câstigând in final cu scorul de 35-29. In celelalte meciuri ale seriei s-au inregistrat rezultatele: HCM II Baia Mare – CSM Sibiu 33-27, Viitorul Medias – HC Milostar Severin 25-29. Dupa aceasta etapa, DWAR Craiova ocupa locul sase in clasament, penultimul, cu doar trei puncte. In intrecerea baietilor, CS Universitatea Craiova n-a putut sa produca surpriza la Sânicolau Mare, fiind invinsa de echipa locala Unirea cu scorul de 36-31 (17-14). Celelalte rezultate: CSM Lugoj – HC Jimbolia 27-21, Universitatea Pitesti – HC Safilar Arad 37-30, Romvag Caracal – HC Delignit Mehedinti 45-14. Dupa aceasta etapa, CS Universitatea Craiova ocupa, cu doua puncte, locul sapte, penultimul, in clasament.