17.9 C
vineri, 20 septembrie, 2024

Iliev, accidentat

Valentin Iliev, fundaşul central al Universităţii, s-a accidentat vineri seară, în meciul Ţara Galilor – Bulgaria (scor 0-1), fiind suspect de ruptură musculară, a anunţat site-ul oficial al Ştiinţei. Iliev a început meciul ca titular în naţionala Bulgariei, unde revenise după o pauză de doi ani, dar a fost înlocuit în minutul 37 din cauza problemelor medicale. El este aşteptat astăzi la Craiova pentru a fi consultat de medicul echipei, dar şi pentru a efectua alte controale amănunţite. În cazul în care diagnosticul de ruptură musculară va fi confirmat, Iliev ar putea sta pe tuşă cel puţin o lună. Valentin Iliev este suspendat pentru meciul din etapa viitoare cu FC Braşov, datorită cumulului de cartonaşe galbene, şi va urma un program special de recuperare. După FC Braşov, Universitatea va avea meciuri cu FC Vaslui, Unirea Urziceni şi Pandurii (în „optimile“ Cupei), partide de la care Iliev are toate şansele să lipsească.
În lipsa sa, probabil Mădălin Ciucă va fi folosit titular de antrenorul Victor Piţurcă.