FRF a stabilit astăzi programul turului de campionat al Ligii a II-a – ediția 2015/2016, competiție ce va debuta pe 29 august. Țintarul seriei a 2-a, unde se află singura reprezentantă a Olteniei, CSM Vâlcea, arată astfel:
Etapa I
FC Caransebeș – CSM Vâlcea
Unirea Târlungeni – Șoimii Pâncota
UTA Bătrâna Doamnă – Gaz Metan Mediaș
Chindia Târgoviște – Universitatea Cluj
FC Bihor – CS Mioveni
Metalul Reșița – Olimpia Satu Mare
FCM Baia Mare – FC Brașov
Etapa a 2-a
Vâlcea – Reșița
Mediaș – Târlungeni
U Cluj – UTA
Mioveni – Chindia
Satu Mare – Bihor
Brașov – Caransebeș
Pâncota – Baia Mare
Etapa a 3-a
Bihor – Vâlcea
Mediaș – Pâncota
Târlungeni – U Cluj
UTA – Mioveni
Chindia – Satu Mare
Reșița – Brașov
Caransebeș – Baia Mare
Etapa a 4-a
Vâlcea – Chindia
U Cluj – Mediaș
Mioveni – Târlungeni
Satu Mare – UTA
Brașov – Bihor
Baia Mare – Reșița
Pâncota – Caransebeș
Etapa a 5-a
UTA – Vâlcea
U Cluj – Pâncota
Mediaș – Mioveni
Târlungeni – Satu Mare
Chindia – Brașov
Bihor – Baia Mare
Reșița – Caransebeș
Etapa a 6-a
Vâlcea – Târlungeni
Mioveni – U Cluj
Satu Mare – Mediaș
Brașov – UTA
Baia Mare – Chindia
Caransebeș – Bihor
Pâncota – Reșița
Etapa a 7-a
Mediaș – Vâlcea
Pâncota – Mioveni
U Cluj – Satu Mare
Târlungeni – Brașov
UTA – Baia Mare
Chindia – Caransebeș
Bihor – Reșița
Etapa a 8-a
Vâlcea – U Cluj
Satu Mare – Mioveni
Brașov – Mediaș
Baia Mare – Târlungeni
Caransebeș – UTA
Reșița – Chindia
Bihor – Pâncota
Etapa a 9-a
Mioveni – Vâlcea
Pâncota – Satu Mare
U Cluj – Brașov
Mediaș – Baia Mare
Târlungeni – Caransebeș
UTA – Reșița
Chindia – Bihor
Etapa a 10-a
Vâlcea – Satu Mare
Brașov – Mioveni
Baia Mare – U Cluj
Caransebeș – Mediaș
Reșița – Târlungeni
Bihor – UTA
Chindia – Pâncota
Etapa a 11-a
Pâncota – Vâlcea
Satu Mare – Brașov
Mioveni – Baia Mare
U Cluj – Caransebeș
Mediaș – Reșița
Târlungeni – Bihor
UTA – Chindia
Etapa a 12-a
Brașov – Vâlcea
Baia Mare – Satu Mare
Caransebeș – Mioveni
Reșița – U Cluj
Bihor – Mediaș
Chindia – Târlungeni
UTA – Pâncota
Etapa a 13-a
Vâlcea – Baia Mare
Pâncota – Brașov
Satu Mare – Caransebeș
Mioveni – Reșița
U Cluj – Bihor
Mediaș – Chindia
Târlungeni – UTA