33.7 C
miercuri, 26 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / CSO Filiași - Metalurgistul Cugir, scor 1-1, în Liga a III-a

Fotbal / CSO Filiași – Metalurgistul Cugir, scor 1-1, în Liga a III-a

GdS Sport

Formația CSO Filiași a remizat, scor 1-1, în partida disputată astăzi, pe stadionul „Chimia” din Ișalnița, în compania echipei Metalurgistul Cugir, în etapa a 22-a din Liga a III-a, seria 4. Oaspeții au deschis scorul în minutul 18, prin Goronea, care a strecurat mingea pe lângă Lascu, după o pasă pe culoar a lui Huțanu. Doljenii au replicat în minutul 79, când Vlad Georgescu l-a învins pe Tiuț cu un șut din marginea careului de 16 metri.
Filiași: Lascu – Orban, Lupu, Istudor, Neacșu (’65, Petcu) – Obeanu (’46, Georgescu), N. Popescu (’75, Stoichițoiu), Tănase (’34, Pârvuică) – Moraru, Duriță, Cimpoieru. Antrenor: Dragoș Bon.
Cugir: Tiuț – Bold, Chelaru, Tăban (’83, Radu), Huțanu – Piko, Lețan, Goronea (’86, Itu), Necșulescu – Iovu (’56, Preda), Iovănescu. Antrenor: Călin Moldovan.
Cartonașe galbene: Neacșu ’45, Pârvuică ’88 / Necșulescu ’52, Radu ’90+2.
Au arbitrat: Călin Lazăr – Adrian Epure, Vasile Marius Duță.
Observatori: Ioan Filip, Ion Lupșa.
CSO Filiași va juca în etapa viitoare pe terenul celor de la CSM Lugoj, confruntarea fiind programată marți, 19 aprilie, de la ora 17.00.