23.4 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportEchipa lui Munteanu şi Radu a remizat

Echipa lui Munteanu şi Radu a remizat

VfL Wolfsburg, echipa la care sunt legitimaţi românii Vlad Munteanu şi Sergiu Radu, a remizat pe teren propriu, scor 1-1, cu Schalke 04, ocupanta poziţiei a treia din sezonul trecut, în etapa a treia a Bundesligii. Golul gazdelor a fost marcat de Krzynowek în minutul 36, în timp ce pentru Schalke a punctat cu patru minute înainte de final Altintop. Wolfsburg a jucat în inferioritate numerică din minutul 51, când Josue a primit cartonaş roşu. La gazde, Sergiu Radu a fost titular şi a rămas pe teren până în minutul 55, când a fost înlocuit cu Gentner, iar Vlad Munteanu nu a fost folosit de antrenorul Felix Magath. După trei etape, Wolfsburg ocupă locul al şaptelea în clasament, cu patru puncte.
Duminică seară s-a mai jucat şi meciul Eintracht Frankfurt – Hansa Rostock, încheiat cu victoria gazdelor, scor 1-0 (Meier ‘3).