13.6 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal – Bosnia-Herţegovina - România, scor 2-1

Fotbal – Bosnia-Herţegovina – România, scor 2-1

Bosnia-Herţegovina – România, scor 2-1, în meciul din cadrul grupei D a preliminariilor Euro 2012, de pe stadionul „Bilino Polje“ din Zenica. Golurile au fost marcate de Ciprian Marica în minutul 29, Ibisevici în minutul 64 şi Dzeko în minutul 83.

Bosnia-Herţegovina: Hasagici – Mujdza, Spahici, Mravaci, Lulici – Medunjanin (’71, Maletic), Rahimici, Misimovici (’81, Ibricic), Pjanici – Ibisevici (’76, Muslimovic), Dzeko. Antrenor: Safet Susici.

România: Pantilimon – Râpă, Tamaş, D. Goian, Raţ – Torje (’71, Cociş), Alexa, Florescu (’76, Ropotan), Deac (’85, Zicu) – Mutu, Marica. Antrenor: Răzvan Lucescu.

Au arbitrat: Fernando Teixeira Vitienes – Victoriano Diaz Casado, Jose Fernandez Miranda (toţi din Spania)