13.7 C
sâmbătă, 12 octombrie, 2024
Știri de ultima orăSportVoleiVolei (m) / SCMU Craiova, victorie în 65 de minute pe terenul Universității Cluj

Echipa masculină de volei SCMU Craiova s-a întors cu toate cele trei puncte din deplasarea de la Cluj. Formația antrenată de Dan Pascu nu a întâmpinat probleme în duelul cu Universitatea și s-a impus clar, scor 3-0 (25-12, 25-19, 25-14), în doar 65 de minute de joc. Partida a contat pentru etapa a doua din Divizia A1.

Oltenii au câștigat la pas toate cele trei secvențe ale întâlnirii, chiar dacă în cea de-a doua gazdele au stat ceva mai aproape pe tabelă. Clujenii nu au pus probleme mai deloc într-un meci în care echipa mai bună s-a impus în ceva mai mult de o oră de joc.

SCMU Craiova: Chavers 10 puncte, Dukic 6, Stankov 6, Cuciureanu 6, Dulchev 11, Șilvășan-Pașca 6 – Banach (L). Au mai intrat: Ćuk,, Catrina, Capotă 3, Strugar 2.

SCMU Craiova va juca în următoarea etapă pe teren propriu cu Unirea Dej.