18.4 C
duminică, 13 octombrie, 2024
Știri de ultima orăSportBaschetBaschet / Marcu Badiu: „Concentrarea din prima parte a meciului a lipsit!“

Baschet / Marcu Badiu: „Concentrarea din prima parte a meciului a lipsit!“

SCMU Craiova a pierdut întâlnirea cu Corona Brașov, din etapa a patra, la doar două puncte, scor 76-78 și astfel a ajuns la 1-3 în clasament. La finalul disputei din Bănie, Marcu Badiu, jucătorul grupării oltene, a oferit câteva concluzii legate de joc.

„A fost un meci foarte strâns. Am luptat mult, am revenit bine în repriza a doua, dar nu am reușit să încheiem jocul așa cum ne doream. Concentrarea din prima parte a meciului a lipsit, iar asta ne-a costat. În sfertul al doilea, în special, nu prea am arătat nimic bun. Trebuie să gestionăm mult mai bine partidele viitoare și cu siguranță va fi mai bine. Încă există în cadrul lotului o lipsă de comunicare. Cu fiecare meci disputat ne apropiem unul de celălalt, ne cunoaștem mai bine și am încredere că vom progresa. Mergem acum la Tg. Mureș, într-o deplasare grea. Întotdeauna se poate câștiga, deci mergem acolo să luptăm, să dăm totul pe teren pentru victorie“, a declarat Marcu Badiu.

Pentru SCMU Craiova va urma o deplasare la Tg. Mureș, săptămâna viitoare.