13.6 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăActualitateFotbal: Mutu a marcat golul egalizator în meciul Fiorentina-AS Roma, scor 2-2

Fotbal: Mutu a marcat golul egalizator în meciul Fiorentina-AS Roma, scor 2-2

Atacantul român al formaţiei Fiorentina, Adrian Mutu, a marcat golul prin care echipa sa a obţinut un punct în partida de miercuri cu AS Roma, de pe teren propriu, din etapa a 5-a din Serie A, informează Gazzetta dello Sport.
Adrian Mutu a fost integralist, a primit un cartonaş galben în minutul 76, şi a marcat un gol din penalty în minutul 80. Echipa oaspete a fost cea care a deschis scorul, prin Mancini, în minutul 19, apoi a preluat conducerea în minutul 37, prin Giuly. Celălalt gol al gazdelor a fost reuşit de Gamberini, în minutul 24.

Celelalte rezultate înregistrate în partidele de miercuri seară, din etapa a 5-a din Serie A:

Catania-Empoli 1-0 (Martinez 48)

Genoa-Udinese 3-2 (Borriello 20, 47, 73-penalty/Asamoah 50, Mesto 77)

Inter Milano-Sampdoria 3-0 (Ibrahimovici 23, 49, 56). Chivu nu a jucat la gazde, fiind încă indisponibil din cauza unei accidentări.

Juventus-Reggina 4-0 (Legrottaglie 48, Salihamidzic 50, Trezeguet 76, Palladino 90)

Lazio-Cagliari 3-1 (Rocchi 48, 84, Pandev 60/Acquafresca 70)

Napoli-Livorno 1-0 (Sosa 85)

Palermo-AC Milan 2-1 (Diana 73, Miccoli 90/Seedorf 10)

Parma-Torino 2-0 (Reginaldo 61, Corradi 63)

Siena-Atalanta 1-1 (Loria 31/Doni 61-penalty). Paul Codrea nu a evoluat la gazde, fiind suspendat.