9 C
vineri, 18 octombrie, 2024
Știri de ultima orăActualitate Fotbal: CS Turnu Severin - Concordia Chiajna 0-1

Fotbal: CS Turnu Severin – Concordia Chiajna 0-1

CS Turnu a pierdut, scor 0-1, partida jucata sâmbătă, pe teren propriu, împotriva formaţiei Concordia Chiajna în  etapa a 3-a a Ligii I.
Potrivit Mediafax, unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Adrian Popa, în minutul 90+3, acesta transformând penaltiul dictat de arbitrul Paul Unimătan după faultul comis de Şteţca asupra lui Popovici.
În minutul 30, Olah (CS Turnu Severin) a ratat o lovitură de pedeapsă dictată de arbitrul Paul Unimătan pentru un henţ în careu comis de Sorin Paraschiv.
Gazdele au evoluat în inferioritate numerică timp de o repriză deoarece in minutul 4, Siviu Bălace a primit al doilea cartonaş galben pentru henţ şi a fost eliminat de arbitrul Paul Unimătan.
CS Turnu Severin: Şteţca – Mitici, Bălău, Dandea, Bălace – Buleică, Olah (Ninu ’46), Golici (Zuluf ’75), Zaharia – Moutinho – Thomas (Vancea ’57). Antrenor: Marian Bondrea.
Concordia Chiajna: Lepmets – V. Creţu, Belica, Ghionea, Maxim – Ad. Popa, S. Paraschiv, Ispir (D. Stan ’75), Purece (Popovici ’37) – Serediuc (Rafael Rocha ’56), Welington. Antrenor: Ilie Stan.
Cartonaşe galbene: Bălace ‘8, ’44, Moutinho ’31, Mitici ’42, Bălău ’76, Şteţca ’90+2 / Belica ’16, Welington ’24, Ad Popa ’26, Maxim ’29.
Cartonaş roşu: Bălace ’44.
Arbitri: Paul Unimătan (central) – Bogdan Gheorghe, Daniel Mitruţi (asistenţi).