13.6 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportLui Juve nu-i prieste Serie BLui Juve nu-i prieste Serie B

Lui Juve nu-i prieste Serie BLui Juve nu-i prieste Serie B

Juventus Torino a inregistrat un esec la debutul in divizia a doua italiana, nereusind decât un rezultat de egalitate, 1-1, pe terenul modestei formatii Rimini.

Dupa o prima repriza fara goluri, „Batrâna Doamna“ a deschis scorul in minutul 60, prin Paro, iar gazdele au egalat in minutul 74, gratie reusitei lui Ricchiuti. Cristiano de la Rimini a fost eliminat in minutul 68. Antrenorul Didier Deschamps i-a folosit in primul „unsprezece“ si pe consacratii Buffon, Nedved si Del Piero, iar in repriza a doua a intrat si Camoranesi. A lipsit Trezeguet, accidentat.

Intr-o alta partida din Serie B, Piacenza, cu Bogdan Patrascu titular, a fost invinsa, cu scorul de 2-0, la Brescia.

Rezultate din Serie B: Arezzo – Mantova 1-1, Brescia – Piacenza 2-0, Crotone – Bari 3-2, Lecce – Albinoleffe 3-1, Modena – Verona 0-1, Napoli – Treviso 4-2, Pescara – Bologna 0-1, Rimini – Juventus 1-1, Triestina – Frosinone 1-0, Vicenza – Genoa 1-2. Partida Spezia – Cesena se joaca astazi.