14.4 C
sâmbătă, 19 octombrie, 2024
Știri de ultima orăSportBărbulescu, pe podium la Bistriţa

Bărbulescu, pe podium la Bistriţa

Jucătorul craiovean de tenis de masă Cristian Bărbulescu, legitimat la CSS Craiova, a obţinut recent încă un rezultat notabil. Elevul lui Liviu Nicoli a concurat la turneul internaţional „Cupa Bistriţei“, cu 240 de participanţi din România, Ucraina, Spania, Italia, Cehia, Ungaria, Belarus şi Franţa. Craioveanul a ocupat locul trei la echipe, alături de Andrei Margin (CSS Zalău). Cei doi au învins pe rând echipele din Odorheiu Secuiesc (3-1), Ucraina (3-0), Câmpulung/Bistriţa (3-0) şi Spania (3-0), iar în semifinale au fost depăşiţi de o echipă din Bistriţa. De notat că Bărbulescu a câştigat ambele meciuri disputate în confruntarea cu bistriţenii, 3-0 cu Dan Daniel şi 3-2 cu Adrian Costea. „Este un rezultat bun al lui Bărbulescu şi suntem încrezători că la Campionatele Naţionale de juniori 1, programate în luna aprilie, sportivii de la CSS Craiova vor urca pe podium“, a spus Liviu Nicoli, antrenorul lui Cristian Bărbulescu.