21.7 C
duminică, 8 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportLupte / CSM Craiova, argint şi bronz (2) la Cupa României U20

Lupte / CSM Craiova, argint şi bronz (2) la Cupa României U20

CSM Craiova a avut parte de o reuşită la Cupa României U20! Clubul din Bănie a izbutit să câştige trei medalii, una de argint şi două de bronz, în timp ce alţi doi sportivi din cadrul echipei s-au clasat pe locul al 4-lea. De asemenea, CSM s-a clasat pe locul II la cluburi.

Oana Vînturache a obţinut cea mai strălucitoare medalie a Craiovei, şi anume argintul, după ce a încheiat pe locul al doilea la categoria 59 kg. Rebecca Bărăga şi Ana Maria Cristescu au încheiat pe locul al treilea întrecerea şi au luat medaliile de bronz la categoriile 53 kg, respectiv 57 kg. Meriam Hameid (68 kg.) şi Erika Văduva (72 kg.) s-au clasat pe locul 4.

Totodată, în aceeaşi perioadă a avut loc şi Campionatul Naţional pe echipe junioare U20, unde CSM Craiova s-a clasat tot pe locul al doilea.

Echipa olteană a fost formată din: Ana Pîrvu 50 kg., Alisa Bora 53 kg., Rebecca Bărăga 55 kg., Ana Maria Cristescu 57 kg., Cristina Ungureanu 59 kg., Oana Vînturache 62 kg., Meriam Hameid 65 kg., Erika Văduva 72 kg., Adelina Mihalcea 76 kg.

Citeşte şi: Judo / Clubul CSU Craiova, medaliat de patru ori la Campionatul Naţional de seniori