19 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalRomânia și Israelul și-au împărțit reprizele la Netanya

România și Israelul și-au împărțit reprizele la Netanya

Naționalele Israelului și României au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida amicală susținută marți seară, la Netanya. Au fost două reprize distincte. Prima a fost bună, controlată în totalitate de tricolori, care au marcat prin Alex Cicâldău (’10), respectiv Dennis Man (’23). A doua a fost slabă, cu multe erori în apărare și cu puține ocazii. Gazdele ne-au taxat prin Dabbur (’57, ’85).

Israel: Marciano – Kandil (’46, Abu Abaid), Dgani, Goldberg, Davidzada – Kanichowsky (’73, Safuri), Natcho (’46, Glazer), Abu Fani (’46, D. Peretz) – David (’65, Haziza), Dabbur, Baribo (’46, Solomon).
Selecționer: Gadi Brumer.

România: Niță – Manea, Chiricheș (’46, Nedelcearu), Burcă, Toșca (’57, Bancu) – Cicâldău (’57, Bordeianu), M. Marin (’80, Rus), Olaru (’79, Oc. Popescu) – Mihăilă, Ivan (’58, Alibec), Man.
Selecționer: Edward Iordănescu.

Acesta a fost cel de-al doilea amical al anului pentru România, primul fiind pierdut la București, 0-1 în fața Greciei.

Pentru naţionala României urmează meciurile din Liga Naţiunilor. Iată programul tricolorilor:

4 iunie 2022: Muntenegru – România (ora 21.45),
7 iunie 2022: Bosnia – România (21.45),
11 iunie 2022: România – Finlanda (21.45),
14 iunie 2022: România – Muntenegru (21.45),
23 septembrie 2022: Finlanda – România (21.45),
26 septembrie 2022: România – Bosnia (21.45).