30.9 C
marți, 2 iulie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmicalul Universitatea Craiova – St. Gallen, întrerupt de o furtună

Amicalul Universitatea Craiova – St. Gallen, întrerupt de o furtună

Partida amicală dintre Universitatea Craiova și St. Gallen a fost întreruptă, deoarece se preconiza o furtună mare. Jocul a început conform programării, printre fulgere și tunere. După patru minute arbitrul central a mers la marginea terenului, s-a consultat cu antrenorii celor două formații și apoi le-a indicat jucătorilor să meargă la vestiare.

Într-un final, furtuna nu s-a mai pornit, iar jocul s-a reluat după circa 15 minute.

Acesta este cel de-al patrulea și totodată ultimul joc de verificare al Universității Craiova din cadrul cantonamentului din Austria. În primele trei, Știința a înregistrat o victorie, 1-0 cu Legia Varșovia,  și două înfrângeri, 1-2 cu Pafos FC și 1-4 cu Ludogorets.

Delegația olteană va reveni luni în țară și va demara pregătirile primului meci oficial, după cteva zile libere. Ediția 2024-2025 din Superliga va debuta în weekendul 13-14 iulie. Tragerea la sorți a programului va avea loc astăzi, de la ora 12.00, la Casa Fotbalului.