30.3 C
vineri, 30 august, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalAmical | CSM Slatina a remizat cu CS Afumaţi

Amical | CSM Slatina a remizat cu CS Afumaţi

CSM Slatina a remizat în această dimineață, într-o partidă amicală susținută la Curtea de Argeș, scor 1-1, cu CS Afumați, echipă promovată în Liga 2 în această vară. Golul oltenilor a fost marcat de Cătălin Ţîră (’30), ilfovenii reușind egalarea înainte de pauză.

Antrenorul grupării CSM Slatina, Daniel Oprescu, a folosit două formule distincte, după cum urmează:
-prima repriză: Micu – Constantin Radu, Bărăitaru, Burnea, Sima, Dorin Toma, Silvian Matei, Leaţă, Doman, Golofca, Ţîră;
-repriza secundă: Toroc – Mitran, Gherghe, Savu, Călin Toma, Traşcu, E. Pacionel, Denis Dragu, Manuel Cristea, Năstăsie, Kayondo.

De menționat faptul că jucătorii Abel Stan, Simion Velcu, David Oprescu, Marian Cristea, Atanas Trică, Mihai Constantinescu şi Dragoş Popa au efectuat antrenament separat.

Acesta a fost cel de-al treilea joc de verificare susținut de CSM Slatina din perioada pregătitoare. În primul, susținut în Ghencea, gruparea olteană a pierdut cu 2-1 în fața echipei CSA Steaua. În cel de-al doilea, susținut la Craiova, CSM Slatina a remizat cu FCU, 1-1.