19 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalU Cluj – “U” Craiova 1-1 / Costel Gâlcă: “Am greşit foarte mult”

U Cluj – “U” Craiova 1-1 / Costel Gâlcă: “Am greşit foarte mult”

Antrenorul formaţiei Universitatea Craiova, Costel Gâlcă, nu a fost mulţumit de modul cum a arătat echipa sa în prima repriză de la Cluj. El a admis că în partea secundă lucrurile s-au mai schimbat, dar nu a fost deloc fericit cu punctul obţinut.

“Am spus înainte că-mi doream să luăm cele trei puncte, băieții au fost montați toată săptămâna. În prima repriză nu prea am existat. În a doua repriză am avut ceva ocazii, am avut și șansă la gol, dar nu e de ajuns cu 45 de minute. Am greșit foarte mult. Când pierzi mingea așa ușor, e normal să fac schimbări. Cei care au intrat au făcut-o bine.

Unii abia și-au revenit, dar forma jucătorilor oscilează destul de mult. Baiaram a jucat bine meciul trecut, acum puțin mai slăbuț. E greu să alegi un cel mai bun prim 11. Sperăm să fim cât mai buni și să câștigăm puncte.

Nu este ciudat că ‘U’ Cluj e lider. Dacă au luat puncte, au luat pe meritul lor. Au omogenitate în echipă”, a declarat Constantin Gâlcă, la Digi Sport.

Citeşte şi: U Cluj – „U” Craiova 1-1 / Încă un joc de echipă mică…