19 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalU Cluj – “U” Craiova 1-1 / Nicușor Bancu: “Trebuie să ne revenim”

U Cluj – “U” Craiova 1-1 / Nicușor Bancu: “Trebuie să ne revenim”

Căpitanul Universităţii Craiova, Nicuşor Bancu, nu a fost deloc mulţumit cu remiza de la Cluj, cu U, şi speră ca şirul meciurilor fără victorie să se oprească la patru.

“Este bine că nu am pierdut. Am întâlnit liderul,o echipă neînvinsă. Speram la o victorie, nu sunt mulțumit de egal. La cum au decurs lucrurile, rezultatul este echitabil. Iar ne-am trezit târziu, în a doua repriză. De trei meciuri avem doar un punct, am intrat timorați. A doua repriză nu aveam ce să mai pierdem, era deja 1-0 pentru Cluj. Am jucat mai bine în repriza a doua.

Este un campionat dificil. Trebuie să mai lucrăm la anumite faze. Iar am primit gol, ceea ce nu este bine. Apărarea câștigă campionatul. Sper să ne revenim cât mai repede”, a declarat Bancu, la Digi Sport.

Citeşte şi: U Cluj – „U” Craiova 1-1 / Încă un joc de echipă mică…