15.5 C
miercuri, 16 octombrie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbalRomânia U19, rezultat excelent cu Spania, într-un amical la Mogoşoaia

România U19, rezultat excelent cu Spania, într-un amical la Mogoşoaia

Selecţionatele Under-19 ale României şi Spaniei au terminat la egalitate, scor 1-1, miercuri, la Mogoşoaia, în ultima zi a turneului organizat de Federaţia Română.

Oaspeții au deschis scorul prin autogolul lui Mario Bărăitaru din minutul 6. Tricolorii au egalat prin Ioan Vermeşan, în minutul 26.

România U19: Sandu – Bărăitaru, Fălcușan, Marincău – Chinteș (D. Irimia, 46), Szimionaș (Barbu, 90+3), Păcuraru (Stoian, 64), Matei (Ureche, 90+3), Călugăr (Techereș, 64) – Tarbă (Dănciuțiu, 46), Vermeșan (Kodor, 88).
Selecționer: Ion Marin.

Spania U19: Pazos – Fort (Sangare, 82), Martinez (Martin 82), Cuenca, Munoz (Mesa, 64) – Santamaria (Hernandez, 74), Prim, Grandos (Fernandez, 64) – Diaz (Gomez, 82), Guiu (Janneh 74), Campillo (Gift, 74).
Selecționer: Francisco Gallardo Leon.

România a încheiat turneul cu o victorie, 2-0 în fața Germaniei, o remiză, 1-1 în fața Spaniei, și o înfrângere, în partida de debut în fața Norvegiei (0-2).

Citeşte şi: Lituania – România 1-2 / Stanciu şi Marin vor maximum de puncte în grupă