19.8 C
luni, 16 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalSCM Craiova a încheiat cu o victorie turneul de la Zalău

SCM Craiova a încheiat cu o victorie turneul de la Zalău

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a obţinut a doua victorie din cadrul turneului amical de la Zalău în ultimul meci disputat. Trupa lui Bogdan Burcea s-a impus cu scorul de 20-16 în faţa formaţiei CSM Slatina şi astfel au încheiat pe locul doi, după HC Zalău.

De menţionat faptul că jucătoarele Craiovei au avut o revenire spectaculoasă în repriza secundă. „Leoiacele” au revenit după 7-13 la pauză în favoarea slătinencelor şi s-au impus categoric la patru goluri diferenţă.

SCM Craiova: Dzhukeva, Chetraru, Curmeț – Șelaru (1), Orșivschi, Ion, Țicu (5), Nikolic, Tudorică (6), Khavronina (1), Colac (2), Tătar (3), Klikovac (3). Antrenor: Bogdan Burcea.

CSM Slatina: Cîrligeanu (1), A. Andrei, Drăghici(1), Orban (1), L. Popescu (5), Fulgoi, Vasiliu, Stoicăenscu, Nagy, Chitacu, Rusu (1), Ostase(3), I. Andrei (4), Şchiopu, Vădineanu, Stan. Antrenoare: Victorina Bora.