17.6 C
duminică, 8 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalHandbal (f) / SCMU Craiova, învingătoare în primul amical al verii

Handbal (f) / SCMU Craiova, învingătoare în primul amical al verii

Echipa feminină de handbal SCMU Craiova a început pregătirile pentru noul sezon. În cursul zilei de sâmbătă, formația din Bănie a disputat un amical la Tg. Jiu, împotriva echipei din localitate CSM. Craiovencele s-au impus cu scorul de 27-21 și astfel se pot lăuda cu un start pozitiv în noua formulă.

Golurile pentru SCMU Craiova au fost marcate de Iskit (3), Mugosa (7), Nikolic (2), Bojicic (2), Mihart (4), Da Rocha (2), Mozes, Blazevic (4) și Pașcan (2).

De menționat că, ulterior partidei, Craiova și Târgu Jiu au mai jucat o repriză de 15 minute în care au fost utilizate jucătoarele care au evoluat mai puțin.