12.9 C
luni, 16 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportHandbalHandbal (f) / Eşec la limită pentru SCMU Craiova în deplasarea de la Cisnădie

Handbal (f) / Eşec la limită pentru SCMU Craiova în deplasarea de la Cisnădie

Echipa feminină de handbal SCMU Craiova a pierdut cu scorul de 27-26 meciul dipsutat în deplasare, la Cisnădie, în cadrul celei de-a doua etape din Liga Florilor. A fost un eşec la limită pentru oltence, asta după ce în prima rundă s-au impus tot la un gol diferenţă în faţa celor de la Slatina.

În marea majoritate a celor 60 de minute cele două echipe au jucat din aproape în aproape, iar meciul a căpătat tendinţe dramatice, în special în partea secundă. Craiova a condus cu un gol la pauză, scor 13-12, dar Cisnădie a reuşit, pe final, să preia conducerea decisiv. Diferenţa pe tot parcursul meciului dintre Măgura şi SCMU Craiova a fost de un gol, iar după cele 60 de minute motive de bucurie au avut gazdele.

SCMU Craiova: Zoqbi De Paula, Risovic – Gomes da Rocha 7 (2 din 7 m), Mugosa 6 (2 din 7 m), Iskit Caliskan 4, Blazevic 4, Bojicic 2, Pașcan 2, Nikolic 1, Micijevic, Mihart, Moraru, Mozes, Dzaferovic, Popescu, Tudorică. Antrenor: Ovidiu Mihăilă.

Următorul meci pentru SCMU Craiova este pe teren propriu, cu CSM Tg. Jiu.

Citeşte şi: Aryna Sabalenka, marea câştigătoare de la New York! A luat titlul US Open