25.9 C
duminică, 30 iunie, 2024
Știri de ultima orăSportEmma Răducanu, surpriza plăcută de la Eastbourne! Victorie frumoasă cu Pegula

Emma Răducanu, surpriza plăcută de la Eastbourne! Victorie frumoasă cu Pegula

Emma Răducanu a obținut calificarea în sferturile turneului WTA de la Eastbourne, după ce a învins-o în trei seturi pe Jessica Pegula, scor 4-6, 7-6(6), 7-5. Meciul a durat două ore și 46 de minute.

Cele două se mai întâlniseră o singură dată în circuitul WTA, în anul 2022, la turneul de la Cincinnati, dar atunci sportiva din SUA a avut câștig de cauză.

În sferturi, Emma Răducanu se va înfrunta cu Daria Kasatkina (14 WTA).

Eastbourne International este un turneu din categoria WTA 500, ce se desfășoară în perioada 24-29 iunie. Se joacă pe iarbă și este dotat cu premii totale în valoare de $922.573. Campioana en-titre este Madison Keys.

Citeşte şi: Două românce excelează în calificările Wimbledon! Azi joacă în ultimul tur