19 C
vineri, 27 septembrie, 2024
Știri de ultima orăSportVoleiVolei (m) / SCMU Craiova a bătut tot și a câștigat Cupa „Radu Zamfirescu“

Volei (m) / SCMU Craiova a bătut tot și a câștigat Cupa „Radu Zamfirescu“

Echipa masculină de volei SCMU Craiova a câștigat și al treilea meci de la turneul amical Cupa Radu Zamfirescu, găzduit de Sala Polivalentă din Bănie. Sâmbătă, în ultima partidă, elevii lui Dănuț Pascu au câștigat cu scorul de 3-1 (25-22, 25-15, 22-25, 25-17) meciul disputat cu Rapid București și astfel au păstrat acasă trofeul pus în joc.

SCM Zalău a învins cu 3-0 pe Știința București și s-a clasat în final pe locul 2 la turneul de la Craiova.

Joi, SCMU Craiova a învins-o pe CSU Ştiinţa Bucureşti cu 3-0 (25-21, 25-16, 25-16), iar vineri a dispus de SCM Zalău cu 3-1 (25-23, 20-25, 25-15, 25-23).